Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁVODY- PODŘEVNICKÝ POHÁR

8. 9. 2007

PODŘEVNICKÝ POHÁR

V sobotu 8.9.07 jsme se ve Zlíně na Příluku zůčastnili závodu o PODŘEVNICKÝ POHÁR. Závod se konal podle zkoušek ZM, ZVV1 a ZVV2,ale beze stop.Rozhodčím zde byl pan Šimek. Naším figurantem byl pan Matula a v ZVV1 a ZVV2 pan Syrovátko.

Každý rok se v rámci obran provádí hladké zadržení ve vodě v řece Dřevnici. Figurant stojí na druhém břehu řeky a psovod vypouští psa. Poté jej následuje přes vodu k figurantovi.Docela sranda :-)  Bohužel letos se toto konat nemohlo, kvůli nepřízni počasí. Napršelo nám tady tolik vody, že by pesani plavali po řece až do Otrokovic.Podotýkám , že Ebinka zde byla letos poprvé.

Byl navrhnut náhradní program. Zadržení přes suchou , travnatou , protipovodňovou hráz. Takový kopeček nahoru a hned zas dolů. Nikdy se to tady zatím nezkoušelo, takže všichni měli stejné podmínky. Psi měli jen rozdílné vzdálenosti na zadržení podle výkonostní kategorie.

Ráno se začalo losováním startovních čísel. Vylosovala jsem si s Ebinkou číslo 4. Docela mi vyhovovalo. Né první, né poslední :-) Jako první nastoupily ZMky. Sešlo se nás celkem 13. V kategorii ZVV1 8 pejsanů a v ZVV2 jen 3 hafoši.

Šla jsem jako první z naší dvojice na odložení. Bez problémů za 10 bodů. Ani žádná reakce na střelbu. Při přivolání nám pan rozhodčí dal 8 bodů za to, že odběhla jen 8 metrů a ne 10. Při chůzi u nohy za čichání jeden bod dolů a za reakci na střelbu ( hejbla zadkem do boku ) taky jeden, takže celkem 8 bodů. Za sedni, lehni, vstaň 2 body dolů -za křivé provedení a při aportu jej upustila a pak hůř předsedla, tak mínus 3 body. Celkem 41 bodů. Já byla s Ebčou celkem spokojená.

Obrana začala prohlídkou terénu. tj. 2 maket. Ebča hezky ,rychle vyběhla a hlavně U DRUHÉ MAKETY nenapadla pana rozhodčího, který na můj vkus stál příliš NA RANĚ :-) Správně označila figuranta, ale malinko na mě vykukovala...kdeže ta panička je?   Za to nám byl stržen nějaký ten bodík. Následoval přepad psovoda. Figurant vystoupil z makety, popošel pár kroků a naznačil napadení. Ebinka razantně zakročila...prý hezčí ,jak na tréninku :-) Ani náznaky úderů ji neodradily. Spokojenost :-) Nikdy asi nedosáhneme s její krátkou pusou a honáckými ,štípacími vlohami  takových dokonalých zákusů, ale já byla spokojená. Pouze hladké zadržení  na hrázi mě trochu zklamalo. Čekala jsem, že bude Ebča rychlá a natěšená, každá změna se jí líbí, ale projevila se její absolutní nezkušenost s kousáním v terénu. Neumí si to vypočítat. Takže vypálila jak mesršmíd, hurááááá na šupáka, přelítla přes hráz, seběhla z kopce a vrhla se bez rozmyslu na figuranta. Slítla z něj a pak bylo už po razanci a po správném zákusu. Takže výsledná známka za obranu byla 43. Celkem to bylo 84 bodů a krásné 6. místo. Zaslouženě vyhráli TI NEJLEPŠÍ........ :-)

BUDEME TRÉNOVAT A PŘÍŠTÍ ROK SI TO URČITĚ ZOPAKUJEME.

Jako obvykle proběhly na Příluku závody bez organizačních komplikací, v příjemné atmosféře - suprového kolektivu skvělých lidiček. Rády se sem vracíme :-) DÍKY ZA POZVÁNÍ DĚVČATA :-)

Jo a ještě něco... ceny perfektní. Každý obdržel tašku s dobrotama a diplom se svým pořadím a ti první tři nej nej si odváželi nádherné poháry a granulky.DÍKY......

ZDE najdete fotky mého manžela ze závodů. Snad se tam všichni najdete :-)

ZDE najdete výsledky z těchto závodů.