Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁCHRANÁŘI - ZÁŘIČÍ ZÁŘÍ 2008

21. 9. 2008

PSÍ ZÁCHRANÁŘI- ZÁŘIČÍ ZÁŘÍ 2008

Fotečky najdete tady.

Kamarádka ze cvičáku- Renča -  nám jednoho dne zavolala, že má známou, která se věnuje psí záchranařině. Obdivuji tyhle nadšence odjakživa, takže když nám Renča nabídla, že si to můžeme s Ebinkou vyzkoušet , nezaváhala jsem ani na chvíli.

Slova - hledej, balonek, piškotek, ta všechna Ebča moc dobře zná. Navíc utíkající človíček s jejím balonkem , to je výzva k hledání. Žádné zábrany kvůli terénu nemá - sklo, sutiny, plechy , bodláky , vysoká tráva , okna , díry, bahno či šutry, voda ... přelézt, podlézt, přeskočit, přejít, vyskočit, nic jí nedělá problémy, tak proč to nevyzkoušet? Jen aby se nezranila!!! Je moc zbrklá :-(

A tak jsme se vydali v sobotu 20.9.08 do Zářičí u Chropyně. Jsou tam bývalá kasárna a radarová základna. Samozřejmě jen pobořené nízké budovy plné hald cihel, vybitých oken, okolo vysoká tráva, keře, různá zákoutí i studna. Přímo jako stvořené pro takové cvičení s pesánky.

Skupinka nadšenců byla opravdu početná. Všichni zkušení se nám fakt poctivě věnovali a vše nám hezky vysvětlili a na všechny naše dotazy nám odpověděli. Moc fajn lidičky z Kroměříže.

Prvně jsme tam všichni prochodili terén, aby načuchl lidskými pachy , poté si zacvičili ti zkušení a pak jsme nastoupili my, začátečníci.Bylo nás celkem 6. JRT, Rotwík , Acd , Šiba , Jorkšír , Cane corso.Celkem se na nás vystřídali 3 figuranti. Na každého jsme šli 2krát.

Ebča bez problému pochopila, že je to supr hra, kde si na konci vyštěká svůj milovaný balonek. Štěkání nám fakt problémy nedělá :-) Nejdřív se s Ebčou o balonek figuranti potáhali, pak utíkali někam do zbořené budovy, tam si dřepli a čekali. Ebča viděla , kam běží , tak problém žádný nebyl. Tak se pejsek naučí, co se od něj očekává a postupně se stěžuje vyhledávání, kde vždy je odměnou míček, nebo nějaká dobrota.

Ebinka se docela nerada od cizích lidí nechá pohladit. Jen pokud drží něco dobrého, či balonek, tak se překoná a dokonce i vyskakuje na človíčka a vynucuje si hození míčku či dobrotu. Byla jsem překvapená, jak se nechala od všech hladit. Neměla s tím sebemenší problém. Takže z mé strany velká spokojenost. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál. Domluvili jsme se s Renčou, že zlanaříme nějaké pomocníky i od nás ze cvičáku a budeme občas někam chodit trénovat. Budeme informovat :-)