Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGILITY ZÁVODY HORKA U OLOMOUCE

22. 6. 2008

AGILITY ZÁVODY - HORKA U OLOMOUCE

21.6.2008

Fotečky ze závodů ZDE

Videa jsou ZDE.

Ráno v 6 15 jsme vyrážely ,plny očekávání, směr jezdecká hala - Horka u Olomouce. Já s Kačkou, Barča a Janča - vůdce smečky :-) Ebinka piliny a písek zbožňuje, tak jsem očekávala příjemný den.

A mé představy byly jen slabým odvarem toho, co nás tam čekalo. Vůbec jsem netušila, jak nádherné prostředí kolem haly je. Samý les, louky, skvělá lovecká chata - hospůdka, venkovní jízdárny, koně, trénující kovboji :-) I počasí nám přálo celý den. Na můj vkus bylo sice příliš vedro, ale pořád lepší, než déšť. Hala obrovská..... měkoučký povrch, tribuny na sezení, balkonek na dívání se a na natáčení jako stvořený, denní světlo, díky prosklenému stropu, prostě paráda.

Kousek od haly jste prošli lesíkem cca 200m a už jste byli u hospůdky. Pro děcka tady bylo lanové centrum, minigolf, obrovská trampolína, houpačky a dřevěná prolízadla. Pásli se tu koně v ohradách a rohatý kozlík s ovečkou - Ebince se obzvlášť líbil ten rohatý , trkající divoch :-) prostě romantika. Trávili jsme zde každou volnou chvilku mezi běháním a natáčením.

Jinak něco málo k našemu závodění.... I já  i Kačka jsme byly spokojené, jak Ebča běhala.

První JUMPING se dokonce nediskla. Měla 2 chyby a 1 odmítnutí, ale traťdokončila.Ze 40 psů se umístila na 16 místě. Spousta se jich diskla.

Ve zkoušce LA1 se diskla už po druhé překážce, když se Kačka pohla dřív, než měla a Eba skočila překážku, kterou měla oběhnout, i zpátky. Stačilo si jen malinko couvnout...Pak tam stály tunely 2 vedle sebe, se 4 dírama  u sebe a ta jen lítala od jednoho k druhému. Tunely miluje. Mrcha :-) Na jedničky se mi to zdálo dost těžké, ale jinak stavěla paní rozhodčí Slávka Podmolová krásné tratě. Využila celého prostoru haly. Paráda.Běhavé, technicky náročnější , ale žádné velké lámání pesanů. Eba byla i 10 m od Káči. Byla tak rozjetá, že napálila z tunelu na áčko takovou rychlostí, že přelítla přes vrchol až na zem, aniž by se ho dotkla. Celá hala jen zašuměla zděšením. Jsem ráda, že nohy přežily. Je to magorek :-) Videa dodám později.

V openu měla Eba elegantní začátek, ale asi v půlce trati stály vedle sebe tunel a houpačka a hádejte, co si miláček vybral??? Nečekaně tunel, který nebyl v pořadí. Pak si už krásně celou trať dokončila. Hezky reagovala na povely. Konečně Kačka závody neoplakala , ikdyž se diskly. :-)

Opravdu jsme si tenhle den všichni užili ....... Pak už jen popřát vítězům (  MĚLI ÚŽASNÉ CENY ) , sbalit kramle, naložit hafany a tradááá k domovům.

TĚŠÍME SE I NA DALŠÍ VAŠE ZÁVODY, RÁDI PŘIJEDEME - DÍKY.....