Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGILITY ZÁVODY ARGUS ZLÍN - 23.8.08

24. 8. 2008

AGILITY ZÁVODY - ARGUS ZLÍN - 23.8.08

O ZLÍNSKÝ RANEC

V sobotu 23.8.08 uspořádal náš kynologický klub Argus oficiální agility závody. Konaly se na cvičišti Příluky. Tímto moc děkujeme za zapůjčení placu :-) Na našem pidi cvičáku by se nic konat nemohlo.

Rozhodčí byla paní Jiřina Strnadová - Máčková . Stavěla moc pěkné tratě. Při přestavbách u zkoušek se jen poměnilo pořadí překážek a mírně natočily skočky a bylo to. Takže se ničím nezdržovalo.

Závody krásně odsýpaly i díky úžasnému Tomovi u počítače, který zapisoval vše už v průběhu běhů, takže výsledky byly téměř okamžitě po ukončení. Využila se každá volná chvilka při přestavbách a výsledky se vyhlašovaly postupně po každém doběhu - agility, zkoušek a jumpingu.

Časomíra od Vakoničů nám ušetřila taky spoustu času a hlavně hlasivek našich záložních časoměřičů :-)

Hleděla jsem , kolik našich děcánek ze cvičáku dorazilo na výpomoc. Vzali to opravdu zodpovědně. Přišli i ti, co nemají s agility nic společného, nebo ti, co teprve začínají. Fakt nám moc pomohli. Myslím si, že se nám závody docela vyvedly :-)  pochvalme sa :-)

Krásné ceny nám věnovalo plno sponzorů. Zvěrokruh, Tescoma,autoservis Janovský :-),Vitar a další... Závody jsme pojmenovali O ZLÍNSKÝ RANEC , tak se jako hlavní cena nakoupily batohy. Ty byly plné dalších odměn.

Vyhlašovali se - agility A1 zvlášť a A2 a A3 dohromady

                           -zkoušky A1, A2, A3

                          - jumping A1 zvlášť a A2 a A3 dohromady

                          -součet všech A1 dohromady nehledě na velikostní kategorii - prvních 5 míst a součet A2 - první 3 místa a součet A3 první tři místa

                          -ceny pro veterány

A teď něco malinko ke Kačce a k Ebince. Opět 2krát disk , ale 1krát jumping doběhly :-)

Agility - Ebinka vůbec nedávala pozor. Vypálila jak torpédo a disk přišel téměř okamžitě :-)

Zkoušky - diskla se , když vběhla na áčko místo do kruhu. Kačka si ji měla vzít na levou ruku a nestihla to. Tak ji tam pěkně přímo navedla. Chce to nasbírat víc zkušeností. Většinou jsou to chyby Kačky. Chce to rychlejší reakce při jiném vývoji situace, než si Kačka přichystala u prohlídky. Ebča se prostě rozhodne jinak a Káťa už neumí včas zaimprovizovat. Má 12 roků.... co pořád po ní chceme??? :-) Zlobí se na mě, když jí říkám, že ta chybička byla její. Na to jsou dobré videa. Bohužel nás tentokrát asi nikdo netočil. Škoda.

Jumping - krásný běh :-) , byla to běhavá, plynulá trať. Ebča bohužel shodila 2 skočky. Jinak ji ukočírovala Kačka pěkně. Z 38 pejsků byla na 20 místě , v postupové rychlosti 3,98. A to měla plno vybočení a zdržení. Kačka se asi 4 překajdy před cílem tak lekla, že by mohla snad i doběhnout, že málem zapomněla, kudy poběží dál :-) Ebča jako by věděla, že se jí to povedlo, sbalila v cíli kramle a přiběhla mi to sdělit k počítači :-) Jinak to nedělává, ač ví, že tam sedím.

 MĚLA JSEM FAKT RADOST!!!

Ti, co mají bezchybné,spolehlivé pesánky nemůžou nikdy zažít tu euforii při doběhnutí jakéhokoliv parkuru bez disku , ač s chybami :-) :-) :-) Jsou napálení, že jim psisko shodilo skočku, či hupslo zonu. Třeba k tomu taky někdy dospějeme.......... :-) RÁDY BY JSME :-)

Fotky budou TADY  , TADY A TADY A TADY  :-) díky děvčata za dokumentaci. TADY najdete fotky z předávání cen.